Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. – spotkanie w dn. 11.10.2016 r.

Spotkanie na wniosek organizacji związkowych zostało przeprowadzone wg następującej agendy:

  • budżet płac na 2017 rok – Pracodawca poinformował, że w budżecie na 2017 rok planowany jest wzrost wynagrodzeń, co mu dyktuje sytuacja na rynku pracy – spadek bezrobocia, wzrost o 8% płacy minimalnej w 2017 r.
  • ewentualne indywidualne podwyżki płac w grudniu 2016 roku – w tym roku Pracodawca nie przewiduje indywidualnych podwyżek płac.
  • ubezpieczenia pracowników w PZU Życie S.A. i Amplico Life S.A. – na spotkaniu został przedstawiony pakiet ubezpieczeniowo – inwestycyjny Amplico Life S.A. Pracodawca zapowiedział renegocjację umowy z firmą PZU Życie S.A.
  • obowiązujące badania lekarskie oraz szkolenia BHP – Pracodawca myśli nad usprawnieniem szkoleń i wprowadzeniem takiego sposobu ich przeprowadzania, aby odpowiadał pracownikom pracującym w systemie 12-godzinnym. Organizacje związkowe zasygnalizowały, że w PKN ORLEN S.A. działa sprawdzony i sprawny system i należałoby na nim się wzorować.
  • posiłki pracownicze – Pracodawca jest zainteresowany wprowadzeniem posiłków, ale poprosił o Regulamin, na podstawie którego posiłki są dostarczane w PKN ORLEN S.A. Podda go analizie, decyzję w tej sprawie podejmie Zarząd.
  • nadgodziny w remoncie instalacji – temat, który wywołał najwięcej kontrowersji. W trakcie dyskusji okazało się, że wiele problemów wynika ze sprzecznych informacji pomiędzy pracownikami a mistrzami czy kierownikami wydziałów. Postanowiono zorganizować spotkanie i wszystkie te problemy omówić.
Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin