Początek negocjacji płacowych na 2021 rok w ORLEN Serwis S.A.

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy negocjacje dotyczące ustalenia wzrostu płac na 2021 rok dla Pracowników ORLEN Serwis S.A.

W tym roku z uwagi na obostrzenia związane z pandemią spotkanie odbyło się w formule telekonferencji i miało charakter czysto informacyjny. Pracodawca przed przystąpieniem do negocjacji omówił aktualną sytuację ekonomiczną Spółki, przedstawił dane finansowe za 2020 rok – druki F01 i Z06 oraz statystykę wynagrodzeń za lata poprzednie.

Z przekazanych danych wynika, że rok 2021 z uwagi na pandemię będzie okresem trudnym dla biznesu, przed nami narastające negatywne skutki poprzedniego roku i duża niepewność nadchodzących zmian.

Mamy nadzieję na rozsądne negocjacje i ustalenie takich warunków, które będą satysfakcjonujące dla pracowników ORLEN Serwis S.A.

Konkretne propozycje wzrostu płac na 2021 r. strony czyli: Pracodawca i związki zawodowe ustalą na kolejnym spotkaniu w dniu 19 marca br.