14 Czerwca Międzynarodowy Dzień Krwiodawstwa.

Obchodzone jest w dzień urodzin dr Karla Landsteinera, który w 1901 roku odkrył grupy krwi ABO a w 1930 roku otrzymał za to nagrodę Nobla. Święto ustanowiono w 2004 aby uhonorować wszystkich ludzi którzy bezinteresownie dzielą się z potrzebującymi darem życia jakim jest krew-HONOROWYCH DAWCÓW KRWI.

Propagowanie tego dnia ma także zwiększać świadomość społeczeństwa jak bezcenne jest oddawanie krwi i zachęcić do oddawania krwi. Bez HONOROWEGO KRWIODAWSTWA bez armii ludzi dobrowolnie i bezpłatnie oddających krew nie można byłoby przeprowadzić zabiegów, operacji i leczyć i ratować ludzi.

Krwiodawstwo w Polsce jest także dobrowolne i bezpłatne. W tym dniu w REGIONALNYCH CENTRACH KRWIODAWSTWA i KRWIOLECZNICTWA można oddać krew i zapoznać się z ideą HONOROWEGO KRWIODAWSTWA a na stronie krwiodawstwo.pl można przeczytać jakie warunki należy spełnić by zostać dawcą krwi. W Polsce rekordzista oddał 91 litrów krwi.

WSZYSTKIM HONOROWYM KRWIODAWCOM SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA jak i WYRAZY UZNANIA za GODNĄ NAŚLADOWANIA POSTAWĘ DZIĘKI KTÓREJ MOŻNA RATOWAĆ ŻYCIE LUDZKIE.

DZIĘKUJEMY PAŃSTWU ZA TEN DAR ŻYCIA – DAR KRWI.

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin