Brak Porozumienia płacowego na 2017 r. w PKN ORLEN S.A.

W dniu wczorajszym odbyło się w PKN ORLEN S.A. czwarte spotkanie w ramach negocjacji płacowych.

Niestety  spotkanie nie zakończyło się osiągnięciem porozumienia w sprawie wzrostu wynagrodzeń w PKN ORLEN w 2017 roku. Mając na względzie obowiązujące w Spółce przepisy ZUZP, Pracodawca w terminie do dnia 10 marca ustali zasady tegorocznego wzrostu wynagrodzeń w wewnętrznym akcie organizacyjnym.

​Zaproponowana związkom zawodowym propozycja Pracodawcy pod warunkiem zawarcia porozumienia ze wszystkimi reprezentatywnymi zakładowymi organizacjami związkowymi przewidywała:

– wypłatę dwóch wyższych nagród niż w roku poprzednim,

– wysokość podwyżek kwotowo na tym samym poziomie finansowym jak ubiegłoroczne.

Niestety propozycja nie została jednak zaakceptowana przez 2 zakładowe organizacje związkowe – Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego w Grupie Kapitałowej PKN ORLEN S.A reprezentowany przez Przewodniczącego Bogusława Pietrzaka oraz Komisję  Międzyzakładową Związku Zawodowego Solidarność 80 w PKN ORLEN S.A. reprezentowaną przez Przewodniczącego Jacka Woźniaka.