Centrum Medyczne Medica – mediacje w ramach trwającego sporu zbiorowego.

W ramach trwającego sporu zbiorowego na tle nie osiągnięcie porozumienia w temacie wzrostu wynagrodzeń na 2017 r. dla pracowników Spółki w dniu 17 sierpnia br. odbyło się I spotkanie mediacyjne z udziałem mediatora Pana Lecha Latarskiego.

Po przeprowadzonej dyskusji Związki Zawodowe wyraziły zgodę na wypłatę jednorazowej nagrody pieniężnej w wysokości 700 zł w przeliczeniu na 1 etat, wypłaconej do dnia 31 sierpnia 2017 r. na warunkach uzgodnionych w Porozumieniu dotyczącym wypłaty dodatkowej nagrody jednorazowej.

Wypłata nagrody jednorazowej, nie wyczerpuje żądań zgłoszonych przez organizacje związkowe dotyczących przyrostu wynagrodzeń zasadniczych dla pracowników Centrum Medycznego Medica Sp. z o.o. na 2017 r.

Ponadto Związki Zawodowe zobligowały Pracodawcę do pisemnego wystąpienia do Rady Nadzorczej Spółki o zgodę na zwiększenie  wynagrodzeń zasadniczych dla pracowników Spółki w roku 2017 oraz uwzględnienie wzrostu wynagrodzeń w planie finansowym Spółki na 2018 rok.

Termin kolejnego spotkania mediacyjnego odbędzie się niezwłocznie po otrzymaniu przez Zarząd Spółki odpowiedzi od Rady Nadzorczej Spółki  na warunki ustalone na spotkaniu.

Jednocześnie organizacje związkowe podjęły działania na szczeblu właścicielskim.

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin