Decyzja w sprawie  zwiększenia rabatu na zakup paliwa oraz dodatkowych benefitów na Dzień Chemika.

W odpowiedzi na wniosek  organizacji związkowych skierowany do Prezesa Zarządu PKN ORLEN S.A. Pana Daniela Obajtka w sprawie zwiększenia rabatu na zakup paliwa w ramach funkcjonującego w Grupie ORLEN Programu Karty Pracowniczej, otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym pozytywną odpowiedź.

Od 1 lipca br. nastąpi zwiększenie rabatu na zakup paliwa standard do 17 gr na litrze.

Dodatkowo, w związku ze zbliżającym się Dniem Chemika, Prezes Zarządu poinformował o zwiększeniu ustalonej w ramach negocjacji płacowych w PKN ORLEN S.A. wartości Karty Zakupowej z 650 zł do 800 zł, a także o możliwości skorzystania przez Pracowników z dodatkowego dnia wolnego.

Uruchomienie środków na karcie zakupowej lub doładowanie indywidualnego konta w kafeterii nastąpi w terminie do 10 lipca 2023r. Dodatkowe doładowanie karty zakupowej lub indywidualnego konta na platformie kafeteryjnej MyBenefit, przeprowadzone zostanie zgodnie z przyjętymi zasadami i będzie przysługiwać pracownikom zatrudnionym na dzień 30 czerwca br. Przy doładowaniu karty zakupowej lub indywidualnego konta na platformie kafeteryjnej MyBenefit brana będzie pod uwagę decyzja pracownika, jaką podjął do 30 kwietnia br. Jedynym warunkiem, niezbędnym do otrzymania dodatkowego doładowania w wysokości 150 zł, będzie wyrażenie przez pracownika zgody na przypisanie tej kwoty do przychodu.

Dzień wolny przysługiwał będzie wszystkim pracownikom PKN ORLEN S.A do wykorzystania w okresie od 9 do 23 czerwca br. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach (uzasadnionych przyczynami organizacyjnymi lub losowymi) istniała będzie możliwość skorzystania z dnia wolnego w innym terminie uzgodnionym z bezpośrednim przełożonym, nie później jednak niż do końca 2023 roku. W celu uniknięcia wątpliwości informuję, że dodatkowy dzień wolny nie będzie wliczany do 10 dni wolnych od pracy, których wykorzystanie jest warunkiem otrzymania z ZFŚS dofinansowania do wypoczynku oraz leczenia sanatoryjnego.

Decyzja o zwiększeniu Karty Zakupowej i skorzystania z dnia wolnego dotyczy Pracowników PKN ORLEN. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie Zarządy Spółek również podejmą taką decyzję dla swoich Pracowników.