Dodatkowy dzień wolny dla pracowników zaszczepionych przeciw COVID-19 – wydłużenie terminu.

Informujemy, że podjęta została decyzja o wydłużeniu terminu skorzystania z dodatkowego dnia wolnego od pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, przysługującego pracownikom spółek w GK ORLEN w ramach wsparcia Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19. Tym samym, zgodnie z podjętą decyzją:

  • pracownicy spółek GK ORLEN zaszczepieni przeciwko COVID-19, którzy jeszcze nie wystawili wniosku, będą mogli skorzystać z dodatkowego dnia wolnego od pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, pod warunkiem złożenia wniosku do 31 października br.

Skorzystać z dodatkowego dnia wolnego można w terminie do 31 grudnia br.;

  • pracownicy spółek GK ORLEN jeszcze nie zaszczepieni będą mogli skorzystać z dodatkowego dnia wolnego od pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, pod warunkiem zaszczepienia się dwiema dawkami szczepionki (lub jedną dawką w przypadku szczepionek jednodawkowych), do dnia 31 października br. i złożenia w tym terminie wniosku.

W tym przypadku skorzystać z dodatkowego dnia wolnego, będzie można również do 31 grudnia br.

UWAGA: do wyrażenia zgody na skorzystanie z dnia wolnego niezbędne jest przedłożenie do wglądu bezpośredniego przełożonego dokumentu potwierdzającego fakt zaszczepienia. Wniosek kadrowy składany jest w SSEGK: „Zgłoszenie nieobecności” (rodzaj nieobecności -> szczepienie COVID- 19 -> typ nieobecności -> całodniowa).

Wniosek zaakceptowany przez bezpośredniego przełożonego będzie automatycznie implementowany do SAP HR/KCP jako „nieobecność usprawiedliwiona inna” bez dokonywania jakichkolwiek czynności przez operatora czasu pracy.

Dodatkowy dzień wolny nie jest wliczany do limitu 10 dni wolnych od pracy, których wykorzystanie jest warunkiem otrzymania z ZFŚS dofinansowania do wypoczynku oraz leczenia sanatoryjnego.

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin