Dzień wolny dla zaszczepionych: złóż wniosek do 31 grudnia.

Zachęcamy pracowników spółek GK ORLEN do szczepień, organizowanych w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19, wydłużony został także termin na skorzystanie z dodatkowego dnia wolnego od pracy. Tę możliwość mają wszyscy pracownicy, którzy są lub będą w pełni zaszczepieni do 31 grudnia. Do tego dnia należy także złożyć wniosek w SSEGK. Skorzystać z dodatkowego dnia wolnego można w terminie do końca 2021 r.

Szczepienia to najskuteczniejsza forma przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się pandemii.

Kto może skorzystać z dnia wolnego?

  • pracownicy spółek GK ORLEN zaszczepieni przeciwko COVID-19, którzy jeszcze nie wystawili wniosku, będą mogli skorzystać z dodatkowego dnia wolnego od pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, pod warunkiem złożenia wniosku do 31 grudnia br.
  • pracownicy spółek GK ORLEN jeszcze nie zaszczepieni będą mogli skorzystać z dodatkowego dnia wolnego od pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, pod warunkiem zaszczepienia się dwiema dawkami szczepionki (lub jedną dawką w przypadku szczepionek jednodawkowych), do dnia 31 grudnia br. i złożenia w tym terminie wniosku. W tym przypadku skorzystać z dodatkowego dnia wolnego, będzie można również do 31 grudnia br. 

UWAGA: do wyrażenia zgody na skorzystanie z dnia wolnego niezbędne jest przedłożenie do wglądu bezpośredniego przełożonego dokumentu potwierdzającego fakt zaszczepienia. Wniosek kadrowy składany jest w SSEGK: „Zgłoszenie nieobecności” (rodzaj nieobecności -> szczepienie COVID- 19 -> typ nieobecności -> całodniowa).

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin