Dzień wolny dla zaszczepionych.

Uprzejmie informujemy, że Prezes Zarządu PKN ORLEN Pan Daniel Obajtek podjął decyzję o udzieleniu dnia wolnego pracownikom już zaszczepionym przeciw COVID-19 oraz pracownikom, którzy do dnia 15 września br. zaszczepią się przeciwko COVID-19.

Zgodnie z podjętą decyzją:

  • pracownicy zaszczepieni przeciwko COVID-19 będą mogli skorzystać z dodatkowego dnia wolnego od pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, pod warunkiem złożenia do 15 września br. wniosku w SSEGK wraz z dokumentem potwierdzającym fakt zaszczepienia. Skorzystać z dodatkowego dnia wolnego, będzie można do 31 grudnia br.
  • pracownicy niezaszczepieni będą mogli skorzystać z dodatkowego dnia wolnego od pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, pod warunkiem zaszczepienia się dwiema dawkami szczepionki (lub jedną dawką w przypadku szczepionek jednodawkowych), do dnia 15 września br. i złożenia w tym terminie wniosku w SSEGK wraz z dokumentem potwierdzającym fakt zaszczepienia. W tym przypadku skorzystać z dodatkowego dnia wolnego, będzie można również do 31 grudnia br.

Zarząd PKN ORLEN kwestię szczepień pracowników Grupy Kapitałowej  traktuje niezwykle odpowiedzialnie, czego przykładem było przystąpienie do rządowego programu szczepień w zakładach pracy, czy propagowanie szczepień realizowanych m.in. poprzez partnerów medycznych w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Zgodnie z opinią specjalistów szczepionka przeciw COVID-19 znacząco zmniejszą ryzyko zachorowania oraz transmisji wirusa na inne osoby, co ma niebagatelne znaczenie dla pracodawców w kontekście potencjalnej absencji i zagrożenia brakiem ciągłości pracy.

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin