Informacje związkowe

Wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych w PKN ORLEN i Spółkach Grupy Kapitałowej.

PKN ORLEN S.A.  zakończył proces związany z przygotowaniami do wdrożenia w spółce PPK. Organizacje związkowe uczestniczyły w spotkaniach z przedstawicielami pracodawcy oraz doradcy zewnętrznego, następnie z przedstawicielami wybranej instytucji finansowej, która będzie  zarządzała Pracowniczym Planem Kapitałowym w PKN ORLEN S.A. – firmy TFI PZU.

W spółkach GK aktualnie prowadzone są konsultacje. W Spółkach: ORLEN Administracja, Basell Orlen Polyolefins, ORLEN Laboratorium, ORLEN Paliwa, ORLEN Budonaft, Centrum Edukacji zostały już podpisane porozumienia zbiorowe w sprawie wyboru instytucji zarządzającej PPK.

ZUZP

  • W ORLEN Projekt odbyły się trzy sesje negocjacyjne Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Organizacje związkowe zgłosiły liczne uwagi do projektu dokumentu, dotyczące m.in. nagrody rocznej oraz premii  miesięcznej czy kwartalnej.
  • W ORLEN Ochrona wystąpiliśmy wraz z MBZZ oraz MZZPRC z inicjatywą podjęcia rokowań ZUZP dla pracowników tej Spółki. Czekamy na odpowiedź Pracodawcy i rozpoczęcie rokowań.

Piknik związkowy

Zapraszamy wszystkich członków związku wraz z osobami towarzyszącymi na coroczny piknik związkowy, który odbędzie się w dniu 6 września 2019 r. (piątek) na Zielonym Ogródku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Płocku przy Pl. Dąbrowskiego 2a. Zapraszamy do Biura Związku po odbiór zaproszeń do dnia 4 września r.  – Budynek 06, pok. 20  w godz. 7.00 – 15.00.

Opłata: 10,00 zł od członka związku i 20,00 zł od osoby towarzyszącej.

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin