List otwarty ws negocjacji płacowych w PKN ORLEN S.A.

Przedstawiamy poniżej list otwarty naszego Kolegi Andrzeja Błaszczyka dot. ostatnich negocjacji płacowych w PKN ORLEN S.A.:

Chcę się podzielić z Wami moim odczuciem w temacie solidarności międzyludzkiej w aspekcie negocjacji płacowej i podwyżek które w efekcie otrzymałem.

Nieakceptowanie przez MZZ PRC w GK PKN ORLEN S.A. oraz KM ZZ Solidarność 80 PKN ORLEN S.A. jest egoizmem ludzi, którzy muszą zarabiać ową średnią w ORLENIE czyli 10 022zł miesięcznie a może więcej i dlatego podwyżka 150 zł obligatoryjnej podwyżki dla każdego pracownika nie stanowi satysfakcji. Jednakże Ci panowie nie widząc czubek swojego nosa nie są wstanie zauważyć pracowników z tzw. „terenu” bo to przecież mało znacząca grupa i nie potrzeba się z nimi liczyć. Jestem przekonany, że Ci panowie nawet nie wiedzą ile osób pracuje w tym „terenie” ile zarabiają jakie przynoszą do Firmy ORLEN S. A. dochody. To wszystko nie ma znaczenia bo to „ nie nasi” to obcy.

Informuję Was panowie ze związków MZZ PRC w GK PKN ORLEN S.A. oraz KM ZZ Solidarność 80 PKN ORLEN S.A., że pozbawiliście mnie około 6000 zł. Mam trzy lata do emerytury i otrzymałbym 150 zł miesięcznie co spowodowałoby również większą premię naliczaną z tzw. Zasadniczej. Moi młodsi koledzy przez Was panowie z  MZZ PRC w GK PKN ORLEN S.A. oraz KM ZZ Solidarność 80 PKN ORLEN S.A. stracili jeszcze więcej bo Im zostało kilkanaście a niektórym kilkadziesiąt lat do emerytury.

Zastanawiam się czy jesteście przez kogoś sterowani czy jesteście tylko egoistami ale bez względu na fakt proponuję Wam przestańcie dbać o mnie i nie próbujcie w mojej sprawie występować przed Prezesem Spółki PKN ORLEN S. A. w jakiejkolwiek sprawie. Zabieram Wam prawo do reprezentowania Starszego operatora wsparcia produkcji Andrzeja Błaszczyka z Terminala Paliw 74 w Ostrowie Wielkopolskim.

Tylko NSZZ „Solidarność” jest uprawnione do reprezentowania mnie przed Władzami Spółki.

Co do średniej kwoty przeznaczonej dla jednego pracownika to są tylko „cyferki”, które mnie nie dotyczą tak jak średnie wynagrodzenie w ORLENIE a odnoszenie się do średniej nie ma najmniejszego sensu.

Andrzej Błaszczyk

St. Oper. Wsp. Produkcji TP 74 Ostrów Wlkp.

 

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin