Manifestacja central związkowych przeciw energetycznej polityce Unii Europejskiej.

W dniu wczorajszym odbyła się manifestacja zorganizowana przez Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ “S”. Jej powodem był całkowity brak dialogu społecznego w branży energetyczno-paliwowej, łamanie praw pracowniczych i związkowych oraz zagrożenie utraty miejsc pracy.

Rozpoczęcie manifestacji nastąpiło o godz. 12.00 przed Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, ul. Jasna 14/16a, a następnie manifestujący przeszli przed siedzibami: Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Związkowcy złożyli petycje przed drzwiami biura przepustek KPRM.

W manifestacji uczestniczyli przedstawiciele naszej Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” PKN ORLEN S.A., Krajowej Sekcji Przemysłu Naftowego NSZZ „Solidarność” oraz Krajowego Sekretariatu Przemysłu Chemicznego NSZZ „Solidarność” .