Negocjacje płacowe w Spółkach z Grupy Kapitałowej ORLEN.

Po tym jak z końcem lutego Pracodawca i Strona związkowa osiągnęły porozumienie w sprawie podwyżek płac na 2016 roku w PKN ORLEN S.A. , rozpoczęły się negocjacje płacowe w większości spółek z Grupy Kapitałowej.

Kilka dni po zakończeniu trudnych, choć zdaniem Strony związkowej i tak prowadzonych w lepszej atmosferze, niż w ostatnich kilku latach, negocjacji płacowych w PKN ORLEN, 4 marca br. ostatecznie udało się dojść do porozumienia także w Spółce ORLEN Serwis S.A., jednej z największych Spółek z Grupy Kapitałowej ORLEN, zatrudniającej po niedawnym wchłonięciu dwóch mniejszych Spółek około 1500 osób.

Tegoroczne porozumienie płacowe dla pracowników ORLEN Serwis S.A. opiera się na trzech elementach, czyli: obligatoryjnej podwyżce płacy zasadniczej o 100 zł od 1 kwietnia br., podwyżce uznaniowej o 50 zł przeciętnie na jednego pracownika również od 1 kwietnia br., a także na dwóch nagrodach świątecznych o łącznej wartości 1500 zł (marzec – 900 zł, grudzień – 600 zł).

W większości pozostałych Spółek negocjacje dopiero się rozpoczynają. W spółce Basell Orlen Polyolefins (BOP) odbyły się dotychczas trzy spotkania i zdaniem organizacji związkowych obie strony mocno już zbliżyły się w swoich stanowiskach, ale porozumienia płacowego wciąż nie udało się osiągnąć. Kolejne spotkanie wyznaczone zostało na 14 marca br.

W tym tygodniu odbędą się również spotkania płacowe w Spółkach: ORLEN  Laboratorium (9 marca) i ORLEN Administracja (11 marca), a następne: 21 marca zaplanowane zostało spotkanie w ORLEN  Centrum Usług Korporacyjnych, a na 23 marca  w ORLEN Paliwa.

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin