NIE dla sprzedaży ORLEN KolTrans Sp. z o.o.

W dniu 28 stycznia br.  o godz. 15.00 w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku odbyło się spotkanie trzech organizacji związkowych: Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” PKN ORLEN S.A., Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Grupie Kapitałowej PKN ORLEN S.A. oraz Międzyzakładowego Branżowego Związku Zawodowego w Grupie Kapitałowej PKN ORLEN S.A.  z grupą około 100 pracowników Spółki ORLEN KolTrans Sp. z o.o.

Celem spotkania było poinformowanie załogi o sytuacji, w jakiej znalazła się Spółka, będąca obiektem sprzedaży przez PKN ORLEN na rzecz PKP CARGO Tabor. Atmosfera była gorąca. Pracownicy sygnalizowali swoje niezadowolenie z powodu procesu sprzedaży Spółki, braku zdecydowanego stanowiska w tej sprawie ze strony nowych władz PKN ORLEN, byli zdecydowani w dniu dzisiejszym pikietować przed Domem Technika, w którym odbywać się będzie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKN ORLEN.

Niezadowolenie to jest zrozumiałe, a sytuacja staje się coraz poważniejsza i zmierza do referendum w sprawie strajku. Pracownicy boją się utraty swoich miejsc pracy, relokacji, obniżki wynagrodzeń, braku gwarancji zatrudnienia przez nowego właściciela.

Dla Płocka sprzedaż wiąże się też z utratą wpływów z podatków.

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin