Odstąpienie PKP Cargo od umowy kupna ORLEN KolTrans Sp. z o.o.

W miniony weekend pojawiła się w mediach informacja, dotycząca odstąpienia PKP Cargo od zakupu Spółki ORLEN KolTrans. Jest to bardzo dobra wiadomość, szczególnie w obliczu tego, że w ostatnim czasie nikt z osób decyzyjnych nie dawał już nadziei na zatrzymanie Spółki w Grupie Kapitałowej ORLEN. Cieszymy się wspólnie z pracownikami, którzy bardzo chcieli pozostać w strukturach ORLENU.

Poniżej przekazujemy Państwu komunikat prasowy PKP Cargo wydany w dniu wczorajszym, 27 czerwca br.

 

KOMUNIKAT PRASOWY

PKP CARGO odstępuje od umów przejęcia aktywów kolejowych Grupy ORLEN.

Po przeprowadzeniu analizy skutków potencjalnego przejęcia aktywów kolejowych Grupy Orlen Zarząd PKP CARGO podjął decyzję o odstąpieniu od zakupu spółki Orlen KolTrans oraz zorganizowanej części przedsiębiorstwa Euronaft Trzebinia. Wnioski z analizy wskazują na wysokie ryzyko związane z tą transakcją.
– Jesteśmy zainteresowani rynkiem przewozów artykułów naftowych i petrochemicznych. Przyglądamy się podmiotom funkcjonującym na tym rynku i dalej będziemy rozmawiać na temat akwizycji w tym segmencie – mówi Maciej Libiszewski, Prezes Zarządu PKP CARGO. – Decyzję o odstąpnieniu od zakupu aktywów kolejowych PKN Orlen podjęliśmy z uwagi na interes Grupy PKP CARGO – dodaje Maciej Libiszewski.
W połowie listopada 2015 roku PKP CARGO, PKN Orlen i Euronaft Trzebinia porozumiały się w sprawie sprzedaży aktywów kolejowych należących do Grupy Orlen. Wartość tej transakcji miała wynieść ponad 250 mln zł. W myśl umowy, PKP CARGO miało objąć udziały spółki Orlen KolTrans i zorganizowanej część przedsiębiorstwa Euronaft Trzebinia. Transakcję warunkowało m.in. otrzymanie zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która do tej pory nie została wydana.

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin