OGÓLNOPOLSKIE DNI PROTESTU

„Dość lekceważenia społeczeństwa” to hasło wrześniowych protestów. W związku z podjęciem decyzji przez Międzyzwiązkowy Krajowy Komitet Strajkowy central związkowych o zorganizowaniu ogólnokrajowej akcji protestacyjnej w dniach 11-14 września 2013 roku, prosimy o aktywne włączenie się w naszą wspólną inicjatywę.

Program akcji protestacyjnej:

11 wrzesień – dzień branżowy.
O godz. 12.00 rozpoczyna się pikieta pod sześcioma ministerstwami ( Zdrowia, Transportu, Gospodarki, Skarbu, Pracy, Spraw Wewnętrznych ). Około 14.00 przejście z ministerstw pod Sejm, zakończenie pikiety około 19.00. Na noc zostaje grupa osób wcześniej wyznaczonych.
Tego dnia Nasz Sekretariat Przemysłu Chemicznego będzie pikietował pod Ministerstwem Skarbu Państwa. Wyjeżdżamy z placu przed Teatrem Dramatycznym w Płocku o godz. 9.00. Planowany powrót po zakończeniu akcji około godz. 19.00. Zapisy na wyjazd w ramach „dnia branżowego” prowadzi Biuro Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” PKN ORLEN S.A. pod nr tel. 24/ 256-68-16 do 6 września br.
Prosimy o pełną mobilizację i udział w wyjeździe.

12 wrzesień – organizacja – Regiony.
O godz. 12.00 przyjazd pod Sejm. Tam odbywać się będą do godz. 19.00 debaty (przemysł, zdrowie, bezpieczeństwo). Po zakończeniu debat na noc pozostaje wyznaczona grupa osób.
13 wrzesień – organizacja – Regiony.
O godz. 12.00 przyjazd pod Sejm. Podobnie jak poprzedniego dnia planowane są debaty, hade park itp, przygotowywany jest pomnik Tuska i inne “atrakcje”. Zakończenie około godz.19.00. Na noc zostaje grupa osób.
14 wrzesień – organizacja – Regiony.
Przyjeżdżamy w trzy miejsca ( Stadion Narodowy, Pałac Kultury, Sejm). O godz. 12.00-12.30 ruszamy w jedno miejsce – rondo ( skrzyżowanie al. Jerozolimskie -Nowy Świat , palma). Z tego miejsca idziemy pod Pałac Prezydencki ( tam będzie trybuna). Około 16.00-17.00 koniec manifestacji.

Region Płocki NSZZ „Solidarność”” jest organizatorem wyjazdu na dwa dni protestu tj. 12 września i 14 września. Wyjazd z Płocka do Warszawy z placu przed Teatrem Dramatycznym w Płocku o godz. 9.00. zarówno 12 jak i 14 września. Zapisy i więcej informacji udziela Sekretariat Zarządu Regionu Płockiego NSZZ „Solidarność” pod nr. tel. 24/262-88-33.