Posiedzenie Komisji Międzyzakładowej

W dniu 4 września 2012 r. odbyło się posiedzenie Komisji Międzyzakładowej OM NSZZ “Solidarność” PKN ORLEN S.A.
Najważniejsze tematy, które były omawiane na spotkaniu oraz ich realizacja:

1. Ocena pracownicza – podsumowanie przeprowadzonej w 2012 r. oceny pracowników oraz przekazanie zaproponowanych przez Pracodawcę zmian w procedurze przeprowadzania oceny.
2. Przekazano informacje o procesie restrukturyzacji w obszarze Dyrektora Wykonawczego ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej oraz Dyrektora Biura Grupy Kapitałowej.
3. Zgłoszenie do GKZ problemu związanego ze zmianą rozkładów jazdy autobusów KM. Problem dotyczył linii autobusowych nr 31,34,33 i 35, których rozkłady uległy zmianie z dniem 1 sierpnia. Po naszej interwencji rozkłady zostały dostosowane do potrzeb pracowników oraz czasu rozpoczynania i kończenia przez nich pracy.
4. Przekazano informacje o posiedzeniu Komisji BHP, które odbyło się w dniu 16 lipca 2012 r.
5. Zrelacjonowano spotkania: z dnia 18 lipca w sprawie okreslenia warunków stosowania telepracy,
                                                      z dnia 24 lipca w sprawie nowego systemu wartosci
6. Przedstawiono pismo pracowników Olefiny II w sprawie uznaniowego wzrostu wynagrodzeń
7. W związku z wydaniem w PKN ORLEN S.A. Zarządzenia w sprawie dni niepozostawania w dyspozycji Pracodawcy OM NSZZ “Solidarność” wystąpi do Pracodawców, których obejmuje swoją działalnością z propozycją o zastosowanie analogicznego rozwiązania jak w PKN ORLEN S.A.
8. Informacja o odpowiedziach pracodawców na wystosowane wcześniej pisma dotyczące transoprtu pracowników na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN S.A.
9. Informacja o zwróceniu się do Zarządu ORLEN PetroTan Sp. z o.o. w sprawie wewnętrznych aktów prawa pracy.
10. ORLEN Księgowość – wystąpienie z ponowna incjatywą zawarcia ZUZP.
11. Basell Orlen Polyolefins – wniosek o spotkanie w sprawie realizacji uznaniowego wzrostu wynagrodzeń na podstawie Porozumienia z dnia 1 marca 2012 r.
12. ORLEN Budonaft – wniosek o połaczenie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych z PKN ORLEN S.A.
13. ORLEN Gaz – nie wyrazenie zgody na wprowadzenie Aneksu do Regulaminu Pracy dotyczacego zmian rozpoczynania i kończenia pracy przez pracowników.
14. ORLEN Projekt – pismo w sprawie porozumienia płacowego na 2012 r.
15. Orlen Automatyka – negatywna odpowiedź Pracodawcy w sprawie wypłaty nagrody rocznej za 2011 r.
16. Audycja związkowa – stan rozmów o przywróceniu możliwości przekazywania audycji związkowej w formie elektronicznej
17. Akcja Społeczna zbierania podpisów pod projektem ” Przywrócenia lekcji historii do szkół”
18. Informacja o stanie przygotowania XXX Pielgrzymki Ludzi Pracy do Częstochowy w terminie 15-16 listopada 2012 r.