Posiłki pracownicze.

Po ponownym uruchomieniu dystrybucji posiłków w PKN ORLEN,  organizacje związkowe wystąpiły z wnioskiem do pracodawcy w Spółce Basell Orlen Polyolefins o podjęcie decyzji przywracającej wstrzymany, także w tej Spółce proces  dystrybucji posiłków. Pracodawca przekazał nam informację o rozwiązaniu umowy z firmą, która dostarczała posiłki i w konsekwencji rezygnację z dostarczania posiłków dla pracowników. Argumentuje to odpowiedzialnością za ryzyko utraty zdrowia pracowników, a także koniecznością zapewnienia obsady pracowników na poszczególnych instalacjach w przypadku ponownego wystąpienia podobnego incydentu. Kolejny argument pracodawcy to ryzyko narażenia Spółki na ogromne koszty związane z przerwą w produkcji lub pozostawieniu maszyn i urządzeń bez należnego nadzoru.

Zastanawiające jest, że podobnej argumentacji nie używa PKN ORLEN, gdzie skala i ilość posiłków jest znacznie większa niż w Spółce.