Praca zdalna po zmianach w Kodeksie pracy.

Od 7 kwietnia br. weszła w życie nowelizacja Kodeksu Pracy wprowadzająca w  art. 67(18) k.p. definicję pracy zdalnej. Zgodnie z definicją, praca zdalna to wykonywanie pracy całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą, w tym pod adresem zamieszkania pracownika, w szczególności z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.

Nowela pozwala na pracę zdalną całkowitą, jak i hybrydową, stosownie do potrzeb konkretnego pracownika i pracodawcy, a także umożliwienie polecenia pracownikowi pracy zdalnej w szczególnych przypadkach. Praca zdalna może być również wykonywana na polecenie pracodawcy m.in. w czasie obowiązywania stanu nadzwyczajnego, stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii oraz w okresie 3 miesięcy po ich odwołaniu. Przepisy dotyczące pracy zdalnej weszły w życie 7 kwietnia i zobowiązują pracodawców do utworzenia regulaminów pracy zdalnej. 

Otrzymujemy od Państwa wiele uwag i sugestii dotyczących sposobu organizacji pracy zdalnej w naszej Firmie. Dziękujemy za wszystkie cenne spostrzeżenia, mamy nadzieję, że Państwa argumenty pomogą nam w procesie konsultacji Porozumienia w sprawie pracy zdalnej.

Pracodawca przełożył pierwsze spotkanie w przedmiotowym temacie z 19 na 27 kwietnia br.

Państwa uwagi i sugestie zaprezentujemy Pracodawcy podczas w/w spotkania.