Proces outsourcingu usług utrzymania czystości.

Od dnia 1 lipca br. nastąpi przejście na nowego Pracodawcę usług outsourcingowych utrzymania czystości na rzecz PKN ORLEN S.A. świadczonych dotychczas przez firmę AMLUX Sp. z o.o.

Nowy Pracodawca firma CLIMBEX S.A. wygrał przetarg ogłoszony pod koniec 2016 roku przez PKN ORLEN. Byli Pracownicy ORLEN Administracja, a obecnie Pracownicy AMLUX Sp. z o.o., przejdą do nowej firmy na podstawie art. 231 kp.

Nasza organizacja związkowa zamierza aktywnie włączyć się w proces zabezpieczenia interesów pracowniczych nie tylko tych pracowników, którzy będą mieć ciągłość zatrudnienia w nowej firmie, ale i nowych pracowników. Dlatego też gdy przedstawiciel CLIMBEX S.A.  zwrócił się o pomoc w rozpoczęciu procesu rekrutacyjnego udostępniliśmy pomieszczenia do przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych. Firma zwróciła się do związków zawodowych, ponieważ nikt nawet PKN ORLEN nie był zainteresowany pomocą byłym pracownikom AMLUX, którzy od 1 lipca zostaną bez pracy.

Szczegóły procesu, w tym sprawy pracownicze zostaną omówione z przedstawicielami nowego Pracodawcy na spotkaniu w dniu 26 czerwca br.

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin