“Solidarność Pokoleń” już w sobotę w Gdańsku

alt 

Boney M, plejada polskich wykonawców i Chris De Burgh to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji 35. rocznicy powstania NSZZ “Solidarność”. – Chcemy, aby to było radosne święto wszystkich Polaków – zapowiada Piotr Duda, przewodniczący KK.

Już w najbliższą sobotę 29 sierpnia “Solidarność” zaprasza wszystkich do Gdańska na wielki piknik rodzinny. Impreza odbywać się będzie na terenie Stoczni Gdańskiej od godz.15 do 23.30.
Dla najmłodszych przygotowano specjalny park zabaw. Zajdą się tam dmuchane: dżdżownica, zamek oraz zjeżdżalnie. Do godz. 18 animatorzy z ZHP i ECS będą organizować dla dzieci w różnych grupach wiekowych konkursy i zabawy edukacyjne.
W strefie wojskowej będzie można oglądać wozy bojowe Rosomak i Hummer, czołg Leopard z wyrzutnią rakiet i łódź desantową. Sprzęt do zadań specjalnych zaprezentuje Morska Jednostka Działań Specjalnych FORMOZA. Również straż pożarna zaprezentuje statyczne pokazy wozów oraz sprzętu gaśniczego.
Dla zainteresowanych motoryzacją stoisko przygotował Volkswagen. Zostaną tam zaprezentowane najnowsze modele marki, produkowane w Polsce.
Przy stoisku Poczty Polskiej będzie można otrzymać bezpłatne karty okolicznościowe i podstęplować je okolicznościową pieczątką. 
Mecenas wydarzenia, Totalizator Sportowy przygotował materiały informacyjne dla uczestników pikniku. W specjalnie otwartym stacjonarnym punkcie sprzedaży uczestnicy pikniku będą mogli zagrać w Lotto.
Do godziny 17.30 będzie można za symboliczną złotówkę zwiedzić Europejskie Centrum Solidarności i historyczną Salę BHP. Będzie to tego potrzebny specjalny znaczek, wydawany uczestnikom imprezy.
W tym samym czasie – od godz. 15 do 19 – na scenie piknikowej wystąpi zespół PapaD, potem pojawi się pianista Maciej Markiewicz, następnie wokaliści Maciej Miecznikowski i Katarzyna Rogalska, a na zakończenie zespół Boney M.
Od 19.30 zacznie działać duża scena, gdzie usłyszymy koncert  „My, Naród”, podczas którego artyści reprezentujący kilka pokoleń, wykonają najsłynniejsze utwory o Polsce. Na głównej scenie wystąpią: Krzysztof Cugowski, Lombard, Sztywny Pal Azji, Elektryczne Gitary, Natalia Przybysz, 4PMC, Skubas, Daab, SexBomba, Tomek Lipiński, Złe Psy, Eldo, Dawid Kwiatkowski i Jan Pietrzak. Występy gwiazd przeplatane będą wizualizacjami przedstawiającymi najważniejsze momenty w polskiej historii ostatnich dziesięcioleci. Nazwa koncertu nawiązuje do słynnych słów Lecha Wałęsy w amerykańskim Kongresie z 1989 roku. Retransmisję widowiska będzie można zobaczyć w poniedziałek 31 sierpnia br. na antenie TVP 1.
O godz. 22 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, irlandzki piosenkarz i kompozytor, Chris De Burgh. Koncert oraz całą imprezę zwieńczy pokaz ogni sztucznych.
Przez cały czas trwania imprezy czynne będa punkty gastronomiczne, serwujące ciepłe posiłki piknikowe, przygotowane z produktów Sokołowa oraz napoje od Grupy Żywiec. Nie zabraknie również tradycyjnej wojskowej grochówki. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem uczestników pikniku będzie czuwał zespół ratownictwa medycznego z lekarzem i obsługą pielęgniarską.  Na terenie stoczni dostępne bedą węzły sanitarne i bankomat.

 
Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin