Rozpoczęcie negocjacji płacowych w PKN ORLEN

W dniu 29 stycznia br. rozpoczęliśmy negocjacje dotyczące ustalenia wzrostu płac w 2021 roku dla Pracowników PKN ORLEN S.A.

W tym roku z uwagi na obostrzenia związane z pandemią strona związkowa nie powołała zespołów negocjacyjnych, ale wystąpiła w składzie osób funkcyjnych: przewodniczących i wiceprzewodniczących organizacji związkowych, a spotkanie odbyło się przy zastosowaniu wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa.

Na spotkaniu, które miało charakter informacyjny, przedstawione zostały dane finansowe dotyczące sytuacji naszej firmy i całej Grupy Kapitałowej. Dane te jak się należało spodziewać  są wyraźnie gorsze od tych z 2020 roku, pokazują znaczne zmniejszenie się wolumenów sprzedaży, w niektórych miesiącach całkowicie na minusie marże rafineryjne.

Z przekazanych danych wynika, że rok 2021 z uwagi na pandemię będzie okresem trudnym dla biznesu, przed nami narastające negatywne skutki poprzedniego roku i duża niepewność nadchodzących zmian.

Ambicją Pracodawcy jest kontynuowanie działań integracji rozwiązań wynagrodzeniowych, rozwojowych i benefitowych w całej GK ORLEN, przynoszących korzyści dla pracowników przy jednoczesnym uwzględnieniu trudnej sytuacji w jakiej znalazł się Koncern w związku z ogólnoświatowym kryzysem. My ze swojej strony mamy nadzieję na rozsądne negocjacje, ustalenie takich warunków, które będą satysfakcjonujące dla pracowników PKN ORLEN S.A.

Kolejne spotkanie dotyczące negocjacji płacowych planowane jest na dzień 17 lutego.

O ustaleniach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin