Rozpoczęcie szczepień przeciwko COVID-19 dla pracowników GK ORLEN.

Planowany termin rozpoczęcia szczepień pracowników Grupy ORLEN to 17 maja br.

​WAŻNE:

W celu właściwego przeprowadzenia procesu szczepień w Grupie ORLEN, niezbędnym jest zaktualizowanie dotychczasowych deklaracji, w których wyrażona została chęć zaszczepienia. Poniżej przedstawiamy kluczowe informacje, które być może będą miały znaczenie dla  decyzji w zakresie podtrzymania woli zaszczepienia się w ramach Programu Szczepień w Grupie ORLEN wraz z informacją w jaki sposób ewentualnie wycofać pierwotnie dokonane zgłoszenie.

Tak jak dotychczas informowaliśmy pracodawcy nie będą mieli możliwości wyboru rodzaju szczepionki. Jej rodzaj zostanie określony przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

Ponadto zgodnie z rządowymi wytycznymi, szczepienia będą odbywać się w ciągu 5 dniowych okresów. Wymóg ten powoduje, że w przypadku niektórych miast, w tym Płocka i Włocławka, gdzie zgłosiła się duża liczba osób, szczepienia pracowników będą rozłożone w czasie i przeprowadzane w etapach.

Zgodnie z informacją otrzymaną od naszego operatora medycznego tj. CM Medica, przeprowadzanie szczepień planowane jest w placówkach medycznych w następujących lokalizacjach:

Zakładamy, że szczepienia pracowników Grupy ORLEN w pierwszej kolejności realizowane będą w komórkach organizacyjnych, które zapewniają funkcjonowanie infrastruktury krytycznej koncernu.
Weryfikacja dotychczasowych deklaracji będzie miała istotne znaczenie w procesie umawiania konkretnych grup pracowników na szczepienia w danym dniu. W związku z tym, prosimy tych z Państwa, którzy:

  • skorzystali już ze szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień
  • mają wyznaczony termin szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień bliższy niż przewidywany termin rozpoczęcia szczepień u pracodawcy
  • zmienili decyzję co do woli zaszczepienia

o jak najszybsze wycofanie swojego zgłoszenia, nie później jednak niż w terminie do dnia 15 maja br.

W tym celu prosimy osoby, które złożyły deklarację w wersji elektronicznej o kliknięcie w link:
https://projektywew.orlen.pl/aplikacje/covid19/_layouts/f2hOrlenCov/orlen_cov_finish.aspx
i następnie kliknięcie „Wycofaj zgłoszenie”.

Natomiast osoby, które złożyły deklarację w wersji papierowej, prosimy o kontakt z Działami Kadr w poszczególnych spółkach Grupy ORLEN.

W przypadku pracowników PKN ORLEN prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 24 256 98 91

Obszar Kadr PKN ORLEN

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin