Solidarność dla Ukrainy

alt


Koleżanki i Koledzy,

W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie Regiony nadgraniczne „Solidarności” przygotowują konwój z transportem humanitarnym.
Będą to przede wszystkim środki opatrunkowe i materiały pierwszej pomocy medycznej. Pierwszy transport powinien wyruszyć już w przyszłym tygodniu i zostanie sfinansowany ze zbiórki wśród członków Związku.
„Solidarność” przy pomocy współpracujących z nami osób uczestniczących w wielu misjach wojskowych wspomoże również ewakuację Polaków znajdujących się zagrożonych rejonach. Szczególnie studentów i osób pracujących na Ukrainie.

Koordynacją i logistyką całego przedsięwzięcia zajmuje się Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, a jednocześnie szef Regionu Podkarpacie, graniczącego z Ukrainą – Tadeusz Majchrowicz.
W imieniu całego Związku zbiórką pomocy zajmuje się Region Świętokrzyski. Działania te wspierają również Regiony: Ziemia Przemyska, Rzeszowski i Środkowo-Wschodni.

Przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda apeluje nie tylko do członków Związku, ale również do wszystkich chcących wesprzeć nasze działania o przekazywanie środków na konto:

Region Świętokrzyski NSZZ „Solidarność”
34 1020 2629 0000 9102 0009 1546
z dopiskiem: „UKRAINA”

Wszelkich informacji udziela Tadeusz Majchrowicz
– tel. 512 983 530.
W imieniu organizatora zbiórki pieniędzy Regionu Świętokrzyskiego informacji udziela Paweł Krzeszowski – tel. 533-263-987

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ “Solidarność” PKN ORLEN S.A. zgodnie z uchwałą podjętą przez Prezydium Komisji Miedzyzakładowej przekazała środki finansowe na pomoc dla Ukrainy w wysokości 5 tysięcy złotych.

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin