ZORGANIZOWANI MAJĄ LEPIEJ

 

“ZORGANIZOWANI MAJĄ LEPIEJ” – TO RECEPTA NA UZDROWIENIE POLSKIEJ PRACY

Jak wynika z opracowanego przez ekspertów NSZZ Solidarność raportu “Praca polska 2010”, koszty kryzysu w Polsce ponieśli przede wszystkim pracownicy. Nie możemy pozwolić na kontynuację tej praktyki.

Nasza akcja “Zorganizowani mają lepiej” ma na celu promowanie zrzeszania się w NSZZ “Solidarność”, poprzez który możemy razem działać na rzecz poprawy sytuacji pracowników, uczestniczyć w leczeniu polskiej pracy.

Dzięki związkowej wspólnocie możemy:

  • zapewnić profesjonalne zaplecze do rozmów z pracodawcami
  • uczestniczyć w tworzeniu bezpiecznej i godnej pracy
  • skutecznie się bronić, szczególnie w chwilach zagrożenia
  • a dzięki poczuciu bezpieczeństwa i wspólnoty – lepiej i wydajniej pracować

Od 30 lat to pracownicy tworzą NSZZ “Solidarność”. Jak pokazuje historia i doświadczenia z roku 1980, 1989 i czasów współczesnych – tylko zorganizowane społeczeństwo obywatelskie może zmieniać pozytywnie naszą Ojczyznę, poprawiać warunki pracy, walczyć skutecznie o godne życie.

Razem jesteśmy silniejsi!

Razem osiągniemy więcej!

Uzdrowienie polskiej pracy to ważny krok w budowaniu nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego. Zróbmy wszystko, byśmy stworzyli bezpieczne Państwo, byśmy byli dumni z Polski.
 

Pamiętajmy – “ZORGANIZOWANI MAJĄ LEPIEJ!” Warszawa, maj 2010

“Jeden głos to często za mało. Zorganizowani mają lepiej”, tak brzmi główne przesłanie spotu promującego Niezależny Samorządny Związek Zawodowy “Solidarność”. Jest on jednym z elementów kampanii promującej organizowanie się w związki zawodowe. Celem rozpoczętej kampanii jest zachęcenie pracowników do zrzeszania się. Tam, gdzie pracownicy są członkami związku zawodowego pracodawcy przykładają większą uwagę do warunków pracy czy przestrzegania prawa i bezpieczeństwa pracy. Zrzeszeni pracownicy mogą również wynegocjować wyższe płace czy lepsze warunki socjalne.

Przedstawiona historia pokazuje siłę grupy i jej skuteczność działania. W spocie widzimy wysiłek jednej mrówki, próbującej prosić o wsparcie słonia, który jej nie słyszy, dopiero kiedy cała gromada mrówek wspólnym głosem woła słonia, to może liczyć na jego wsparcie.

NSZZ “Solidarność” pomaga pracownikom organizować się w związek zawodowy również w takich sektorach gospodarki, gdzie związek zawodowy dotychczas nie funkcjonował, np. handlu, czy ochronie.
 

 

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin