Spotkanie ws ORLEN KolTrans Sp. z o.o.

W dniu 11 maja br. odbyło się spotkanie z Zarządem PKP CARGO w sprawie zamiaru sprzedaży Spółki ORLEN Koltrans przez PKN ORLEN na rzecz PKP CARGO.

W spotkaniu tym uczestniczyli: przedstawiciele PKN ORLEN S.A. jako podmiotu sprzedającego, przedstawiciele PKP CARGO jako podmiotu kupującego, przedstawiciele Spółki ORLEN KolTrans oraz Organizacje Związkowe działające w PKN ORLEN i w Spółce ORLEN Koltrans.

W Spółce ORLEN KolTrans trwa spór zbiorowy na tle gwarancji pracowniczych. Organizacje Związkowe, które w oparciu o ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych nie mogąc domagać się wprost odstąpienia od zamiaru sprzedaży Spółki do innego podmiotu, weszły w spór zbiorowy na tle gwarancji pracowniczych. Główne żądania dotyczą pakietu pięcioletnich gwarancji socjalnych, opieki medycznej oraz gwarancji pracy i płacy dla pracowników Spółki. Ostatnią instytucją mogącą wstrzymać decyzję o sprzedaży Spółki jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który ma wydać decyzję w tej sprawie do dnia 18 maja br.

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin