Szczepienia przeciwko COVID-19 w Grupie ORLEN.

PKN ORLEN jako odpowiedzialny pracodawca dba o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników. Dlatego też podjął decyzję o przystąpieniu do rządowego programu umożliwiającego zorganizowanie przez pracodawców szczepień przeciwko COVID-19.

Troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest priorytetem w codziennym działaniu naszej firmy, dlatego uznaliśmy że naszym obowiązkiem jest dołożenie wszelkich starań, żeby ułatwić pracownikom szybkie i sprawne zaszczepienie się. Jest ono dobrowolne, ale zgodnie z opiniami ekspertów, tylko jak najszerszy udział w szczepieniach umożliwia skuteczną walkę z wirusem. Zachęcam, aby jak największa liczba pracowników wzięła udział w programie szczepień przeciwko COVID-19 – Wioletta Kandziak, dyrektor wykonawcza ds. kadr. 

Pracowników Grupy ORLEN zainteresowanych szczepieniem zachęcamy do złożenia deklaracji przystąpienia do szczepienia, w terminie do 23 kwietnia br. Zgłoszenia należy dokonać poprzez aplikację „Szczepienie COVID19”, która jest dostępna w intranecie oraz po kliknięciu w link: 

https://projektywew.orlen.pl/aplikacje/covid19

W celu przesłania deklaracji w formie elektronicznej rekomendujemy uruchomienie aplikacji w przeglądarce internetowej Microsoft Edge lub Chrome. Osoby, które nie mają dostępu do komputera służbowego, będą mogły wypełnić deklarację w formie papierowej po zwróceniu się do bezpośrednich przełożonych. Zebrane zgłoszenia pozwolą oszacować liczbę osób zainteresowanych szczepieniem, a następnie po spełnieniu warunków określonych przez rząd, zaplanować i zorganizować we współpracy z naszymi partnerami medycznymi proces szczepień. Jednocześnie informujemy, że pracownicy którzy zgłosili się już do szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień, nie powinni wycofywać swoich zgłoszeń, aby nie zamykać sobie tym sposobem możliwości zaszczepienia.
Ponadto biorąc pod uwagę, że rozpoczęcie szczepień w zakładach pracy, według zapowiedzi rządowych, nastąpić ma na przełomie maja i czerwca, do rozważenia przez pracowników pozostawiamy, czy chcą zgłosić się do programu szczepień w Grupie ORLEN, czy w ramach Narodowego Programu Szczepień. 

O dalszych decyzjach i działaniach dotyczących organizacji szczepień przeciwko COVID-19 będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem mediów wewnętrznych.

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin