Szczepienia przeciwko Covid-19

Komunikat Pracodawcy:

Zgodnie z aktualnymi wytycznymi, zgłoszono Rządowemu Centrum Bezpieczeństwa udział Grupy ORLEN w Programie Szczepień organizowanym przez pracodawców. Chęć zaszczepienia za pośrednictwem pracodawcy zadeklarowało ok. 9500 pracowników Grupy ORLEN.

Na chwilę obecną, wstępnie podawany do publicznej wiadomości, planowany termin rozpoczęcia szczepień u pracodawców to przełom maja i czerwca br. Na ostateczny ich termin wpływ będą miały dostawy do Polski szczepionek, które obecnie są ograniczone.

Chcielibyśmy również przekazać, że pracodawcy nie będą mieli możliwości wyboru rodzaju szczepionki. Jej rodzaj zostanie określony przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

Ponadto zgodnie z rządowymi wytycznymi, szczepienia będą odbywać się w ciągu 5 dniowych okresów. Wymóg ten powoduje, że w przypadku niektórych miast, w tym Płocka i Włocławka, gdzie zgłosiła się duża liczba osób, szczepienia pracowników będą rozłożone w czasie i przeprowadzane w etapach. Z prowadzonych z operatorem medycznym rozmów wynika również, że zaistnieje konieczność dojazdu do punktów szczepień z miejsc, gdzie chęć zaszczepienia zadeklarowała mniejsza liczba osób.

Mając powyższe na uwadze, przed rozpoczęciem szczepień przeprowadzona zostanie aktualizacja zebranych dotychczas deklaracji. W tym celu Pracownicy zostaną poproszeni o wycofanie swojego zgłoszenia w przypadku:

  • skorzystania już ze szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień,
  • wyznaczenia terminu szczepienia bliższego niż przewidywany termin rozpoczęcia szczepień u pracodawcy,
  • zmiany decyzji.

Termin aktualizacji zostanie zakomunikowany Pracownikom odrębnie.

Przypominamy o możliwości zapisywania się na szczepienia przeciw Covid-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień, w którym od 10 maja br. każdy zainteresowany będzie mógł się zarejestrować. Celem Programu jest zaszczepienie możliwie największej liczby osób, w jak najkrótszym czasie, co pozwoli uzyskać odporność populacyjną i ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii.

Na szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień można się zapisać:

1. przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP): https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta

2. za pośrednictwem całodobowej infolinii ogólnopolskiej 989

3. bezpośrednio w placówce medycznej, która prowadzi punkt szczepień

Informujemy jednocześnie, że operator medyczny, z którym współpracujemy – CM Medica, także prowadzi szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień i można umawiać się na nie bezpośrednio w jego placówkach:

  1. Płock ul. Chemików 7, tel. 24 364 77 01  w godz. 7.00 -14.35
  2. Płock ul. Kutrzeby 11, tel. 24 364 77 01  w godz. 7.00 -14.35
  3. Włocławek ul. Toruńska 222, tel. 509 835 964 w godz. 7.00 -14.00

Możliwe jest również umawianie się na szczepienie w placówkach partnerów CM Medica tj. PZU, LuxMed i EnelMed.

Koleje informacje związane z organizacją szczepień przeciwko COVID-19 w Grupie ORLEN będziemy Państwu przekazywać na bieżąco.

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin