Warta Krajowej Sekcji Przemysłu Naftowego NSZZ “Solidarność” przy grobie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Kilka lat temu Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” podjął decyzję, że to właśnie nasi członkowie będą pełnić wartę – służbę przy grobie Patrona Związku bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dlatego też, każdego dnia i każdej nocy, niezależnie od pogody, przy grobie bł. ks. Jerzego na warszawskim Żoliborzu pełnią wartę delegacje z różnych stron Polski.

W tym roku po raz kolejny, w dniach 9-10 kwietnia, tą zaszczytną 24-godzinną służbę pełniła Krajowa Sekcja Przemysłu Naftowego NSZZ „Solidarność”. W warcie wzięli udział związkowcy z pięciu organizacji związkowych: LOTOS Terminale (Czechowice – Dziedzice), ORLEN Południe (Trzebinia), OLPP (Boronów), PKN ORLEN S.A. oraz PERN S.A. (Płock).

Udział w warcie jest niezwykłym przeżyciem, szczególnie w porze nocnej gdzie w spokoju można zatopić się w modlitewnych rozmyślaniach dając świadectwo wiary. Korzystając ze sposobności modliliśmy się za siebie, za nasz Związek, za członków i ich rodziny.