Warta przy grobie Bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Zgodnie z decyzją Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność” nasi członkowie od kilku lat pełnią wartę – służbę przy grobie patrona Związku Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Każdego dnia i każdej nocy, niezależnie od pogody, przy grobie bł. ks. Jerzego na warszawskim Żoliborzu pełnią wartę delegacje z różnych stron Polski.

W tym roku po raz kolejny, w dniach 13 – 14 kwietnia, tą zaszczytną 24-godzinną służbę pełniła Krajowa Sekcja Przemysłu Naftowego NSZZ „Solidarność”. W warcie wzięli udział związkowcy z pięciu organizacji związkowych:

LOTOS Terminale (Czechowice – Dziedzice)

1. Adam Sobczyk
  2. Edyta Witek

ORLEN Południe (Trzebinia)

1. Zbigniew Mentel

LOTOS Gdańsk

1. Bogdan Wyciechowski
  2. Krzysztof Kochner
  3. Daniel Stoliński

PKN ORLEN S.A.

1. Wiesława Frydrychowska
  2. Monika Dudkiewicz
  3. Małgorzata Szuszczewicz
  4. Sławomir Chwalisz
  5. Monika Chwalisz
  6. Henryk Bednarski
  7. Krzysztof Ozdowski
  8. Sylwester Zieliński

PERN S.A. (Płock)

1. Arek Karaszewski
  2. Stanisław Dreśliński

Udział w warcie jest niezwykłym przeżyciem, szczególnie w porze nocnej gdzie w spokoju można zatopić się w modlitewnych rozmyślaniach dając świadectwo wiary. Korzystając ze sposobności modliliśmy się za siebie, za nasz Związek, za członków i ich rodziny.