Wniosek do Zespołu ds. koordynacji działań w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.

W związku z trwającym procesem szczepień przeciw COVID-19, gdzie szczepienia odbywają się etapami, obejmującymi poszczególne grupy przypisane do danego etapu szczepień, w etapie 2 znajduje się zapis mówiący o tym, że uprawnionymi do szczepień w tym etapie są osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności Państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

Nasza Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” PKN ORLEN S.A. razem z MBZZ w Grupie Kapitałowej PKN ORLEN S.A. oraz MZZPRC w Grupie Kapitałowej PKN ORLEN S.A. zwróciła się z wnioskiem do Zespołu ds. koordynacji działań w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem, aby ustalił czy nasza Firma, Grupa Kapitałowa bądź poszczególne Spółki będą zaliczane do tej grupy obywateli i czy będziemy w tej grupie szczepieni.