Zakończenie negocjacji ZUZP w Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

Po trwających kilka miesięcy negocjacjach mających na celu wprowadzenie zmian w treści obowiązującego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o., w dniu 23 lutego, organizacje związkowe działające w Spółce :

– OM NSZZ Solidarność PKN ORLEN S.A.

– MBZZ w Grupie Kapitałowej PKN ORLEN S.A.

– MZZPRC w Grupie Kapitałowej PKN ORLEN S.A.

i strona Pracodawcy osiągnęli porozumienie.

Wynegocjowane zapisy Protokołu dodatkowego Nr 2 do ZUZP, wprowadzają korzystne dla pracowników rozwiązania:

– dodatkową nagrodę roczną z zysku, wypłacaną w kolejnym roku kalendarzowym, najpóźniej z wynagrodzeniem za miesiąc czerwiec,

– dodatek dla pracowników pracujących w systemie dwuzmianowym,

– coroczną waloryzację dodatku zmianowego o wskaźnik przyrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia na dany rok,

– zwiększenie odprawy emerytalnej.

W Protokole umieszczono również zapis, że strony Układu dokonywać będą sukcesywnie, nie rzadziej niż raz na 3 lata oceny jego funkcjonowania, a w przypadkach uzasadnionych wprowadzą stosowne zmiany.

Ponadto w najbliższy czwartek tj. 4 marca w  Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o  odbędą się negocjacje płacowe w celu osiągnięcia porozumienia płacowego na 2021 r.