Zawarcie Porozumienia płacowego na 2021 r. w PKN ORLEN S.A.

Dziś w PKN ORLEN S.A. parafowano porozumienie ws przyrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia na rok 2021 dla Pracowników Spółki.

Oto główne ustalenia:

  1. Obligatoryjny wzrost wynagrodzeń zasadniczych dla uprawnionych Pracowników proporcjonalnie do wymiaru etatu o 150 zł brutto od dnia 1 marca 2021 r.

Obejmował on będzie Pracowników zatrudnionych w PKN ORLEN na podstawie umowy o pracę na dzień 31 stycznia 2021 r. na stanowiskach pracy określonych w kategoriach zaszeregowania I – VII i pozostających jednocześnie w zatrudnieniu na dzień zawarcia niniejszego Porozumienia.

2. Wypłata nagród jednorazowych w łącznej wysokości 3000 zł brutto na jednego uprawnionego Pracownika, wg następującego podziału:

  • 1500  zł  brutto  dla  każdego  uprawnionego  Pracownika  w  miesiącu marcu 2021 r.
  • 1500 zł brutto dla każdego uprawnionego Pracownika w miesiącu grudniu 2021 r.
  1. Karta zakupowa na ubiegłorocznym poziomie –  515,00 zł, uruchomienie środków na Karcie Zakupowej nastąpi w terminie do dnia 10 lipca 2021r.
  2. Wzrost dodatku zmianowego oraz dodatku za pełnienie obowiązków Ratowników Chemicznych o wskaźnik 2,7%, ze skutkiem od dnia 1 stycznia 2021 r.
  3. Wzrost miesięcznej składki finansowanej przez Pracodawcę w ramach Pracowniczego Programu Emerytalnego o stopę inflacji –  2,7 %, ze skutkiem od dnia 1 marca 2021 r.

Rozmowy dotyczące doładowania indywidualnych kont na platformie MyBenefit będą prowadzone w późniejszym czasie.

Parafowane Porozumienie wejdzie w życie z dniem podpisania, po podjęciu przez Zarząd PKN ORLEN S.A. uchwały o jego zatwierdzeniu.

Ponadto informujemy, że w przyszłym tygodniu rozpoczynamy już negocjacje płacowe w Spółkach Grupy Kapitałowej. Mamy nadzieję, że ich wyniki będą równie satysfakcjonujące dla pracowników jak te, które udało się wynegocjować w dniu dzisiejszym.

Podziel się ze znajomymi:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin